July 2006 Results
Home Up Jan 2006 Results Feb 2006 Results Mar 2006 Results Apr 2006 Results May 2006 Results June 2006 Results July 2006 Results Aug 2006 Results Sept 2006 Results Oct 2006 Results Nov 2006 Results Dec 2006 Results

 

Sunday 23rd The Longest Day: Ironman Distance, 3.8km / 180km / 42.2km
Sunday 23rd Milton Keynes Olympic Distance
Thursday 20th Club Time Trial 6 - Great Missenden  (including Hillingdon Triathletes Handicap Champs 2006)
Sunday 16th Hillingdon Triathlon / Duathlon Series Final Standings After Race 3
Sunday 16th Hillingdon Triathlon Series Race 3 (Harefield) - 600m swim / 6km run / 25km bike
Sunday 16th Hillingdon Duathlon Series Race 3 (Harefield) - 6km run / 25km bike
Thursday 13th Club Time Trial 5 - Great Missenden
Thursday 13th Hillingdon AC 5km Training Race
Sunday 9th National Middle Distance Champs, 2km / 85km / 20km
Sunday 9th White Oak Sprint Tri, 400m / 27km / 8km
Thursday 6th Eton Aquathlon Race 3 (750m swim / 5km run)
Monday 3rd Hillingdon Summer Duathlon Series Race 6 (Minet Park) - 2 mile / 10 mile / 1 mile
Sunday 2nd Wakefield Olympic Distance - National Age Group Championships
Sunday 2nd Bedford Sprint Series Race 3 (400m / 25km / 5km)
Sunday 2nd Quelle Challenge Roth (Germany) - Ironman Distance (3.8km / 180km / 42.2km)
Sunday 2nd Bournemouth International, Olympic Distance
Saturday 1st Dorney Dash 10km

 

Sunday 23rd - The Longest Day: Ironman Distance, 3.8km / 180km / 42.2km

Position

 

Swim

Bike

Run

Total

8th

Clark Schofield

1:02:57

5:30:57

3:50:20

10:24:14

19th

Douglas Steel

1:21:39

5:44:11

4:09:08

11:14:58

 

Sunday 23rd - Milton Keynes Olympic Distance

Position AG Position   Swim Bike Run Total
29th 4th Colette O'Neill 0:24:24 1:13:07 0:45:10 2:22:41
38th 6th Michelle Ford 0:26:19 1:13:20 0:44:29 2:24:08
401st 91st Andy Frith 0:26:01 1:14:48 0:46:35 2:27:24

 

Thursday 20th - Club Time Trial 6 - Great Missenden  (including Hillingdon Triathletes Handicap Champs 2006) (Season Summary - Excel)

See Below for Hillingdon Triathletes Handicap Champs Results
All complaints and bribes (!) can be made to your handicapper & webmaster!

TT Results in Time Order

D Johnson 22:15 GUEST - High Wycombe
George Stewart 23:19 Hillingdon Triathletes
D Simpson 23:22 GUEST - Planet X
Simon Claridge 24:03 Hillingdon Triathletes
N Calkin 24:06 GUEST
D Hill 24:10 GUEST
Paul Baxter 24:31 Hillingdon Triathletes
Jacob Gloor 24:38 Hillingdon Triathletes
G Pettitte 24:39 GUEST - Hillingdon CC
M Ash 24:52 GUEST
P Jones 24:58 GUEST
Dave Lancaster 24:59 Hillingdon Triathletes
Steve Hyett 25:06 Hillingdon Triathletes
Ed Darnell 25:06 Hillingdon Triathletes
P Burgin 25:16 GUEST - Hillingdon CC
Chris Pinnell 25:20 Hillingdon Triathletes
Martin Ancketill 25:21 Hillingdon Triathletes
Ian Birch 25:31 Hillingdon Triathletes
David Knight 26:14 Hillingdon Triathletes
T Chapman 26:16 GUEST - Chiltern
Dave Wardle 26:18 Hillingdon Triathletes
Colette O'Neill (F) 26:19 Hillingdon Triathletes
Steve Gardner 26:20 Hillingdon Triathletes
R Davies 26:21 GUEST - High Wycombe
Andrew Colvin 26:21 Hillingdon Triathletes
N Edwards 26:23 GUEST - Chiltern
Andy Frith 26:31 Hillingdon Triathletes
Phil Ellis 27:01 Hillingdon Triathletes
Darren Roscoe 27:11 Hillingdon Triathletes
Michelle Ford (F) 27:13 Hillingdon Triathletes
Ned Wilkinson 27:27 Hillingdon Triathletes
Bob Thomas 27:40 Hillingdon Triathletes
P Robinson (F) 28:20 GUEST - Chiltern
P Palmer 28:42 GUEST
John Mulliner 28:55 Hillingdon Triathletes
B Gladwin 29:18 GUEST - Hillingdon CC
Annie Birch (F) 29:22 Hillingdon Triathletes
A Pinnell 31:39 GUEST
Sue Palmer (F) 34:40 Hillingdon Triathletes
Dave Towers DNF Hillingdon Triathletes

Hillingdon Triathletes Handicap Champs Results

Actual Time Handicap Allowance Net Time
Annie Birch 29:22 07:48 21:34
Steve Gardner 26:20 04:30 21:50
Colette O'Neill 26:19 03:50 22:29
Steve Hyett 25:06 02:25 22:41
Chris Pinnell 25:20 02:35 22:45
Bob Thomas 27:40 04:55 22:45
Ed Darnell 25:06 02:10 22:56
Dave Lancaster 24:59 02:00 22:59
David Knight 26:14 03:10 23:04
Jacob Gloor 24:38 01:30 23:08
Andy Frith 26:31 03:20 23:11
Darren Roscoe 27:11 04:00 23:11
Simon Claridge 24:03 00:50 23:13
Ned Wilkinson 27:27 04:10 23:17
Michelle Ford 27:13 03:55 23:18
George Stewart 23:19 00:00 23:19
Martin Ancketill 25:21 02:00 23:21
Dave Wardle 26:18 02:50 23:28
Paul Baxter 24:31 01:00 23:31
Phil Ellis 27:01 03:30 23:31
Ian Birch 25:31 02:00 23:31
Andrew Colvin 26:21 02:45 23:36
John Mulliner 28:55 05:00 23:55
Sue Palmer 34:40 10:15 24:25

 

Sunday 16th - Hillingdon Triathlon / Duathlon Series Final Standings After Race 3 (Excel Format)

Females Cat 1 2 3 Total
H Spittles F 74 67 73 214
         
Males Cat 1 2 3 Total
G Stewart M 100 100 100 300
S Sik M 58 61 51 170
M Busbridge M 54 56 43 153
R Shooter M 48 46 29 123
         
Male Vets Cat 1 2 3 Total
P Roker V 89 99 96 284
G Steer V 94 95 94 283
S Clariage V 88 90 88 266
S Hyett V 87 88 86 261
J Gloor V 81 78 83 242
E Darnell V 80 65 56 201
C Edington V 66 63 53 182
         
Male Super Vets Cat 1 2 3 Total
I Birch SV 90 89 89 268
R Nash SV 82 82 79 243
R Doyle SV 78 79 75 232
         
Duathlon Cat 1 2 3 Total
D Chapman M 30 30 29 89
T Porter SV 27 28 25 80
J Hinde M 24 24 21 69
G House V 23 23 23 69

 

Sunday 16th - Hillingdon Triathlon Series Race 3 (Harefield) - 600m swim / 6km run / 25km bike (Excel Format)

Were you the athlete that finished in 1:36:30 and shouted "number 1" - because that certainly wasn't you're number!!

Posn Race No. Cat Pts Name Club Swim Run Bike Total
1 35 M 100 G STEWART Hillingdon Triathletes 0:10:30 0:23:05 0:40:20 1:13:55
2 88 M 99 D SIMPSON Planet X 0:09:05 0:24:06 0:42:12 1:15:23
3 21 V 98 J HORSMAN Crystal Palace 0:09:48 0:24:34 0:41:42 1:16:04
4 26 V 97 J GRIFFIN Tri London 0:10:02 0:25:34 0:40:30 1:16:06
5 12 V 96 P ROKER Ful-On-Tri 0:09:30 0:26:43 0:41:26 1:17:39
6 54 M 95 D EVERITT   0:09:42 0:25:38 0:43:08 1:18:28
7 11 V 94 G STEER   0:08:47 0:26:45 0:43:00 1:18:32
8 92 M 93 D AVONDOGLIO   0:09:56 0:26:33 0:43:18 1:19:47
9 70 M 92 M POTTER London Heathside 0:11:28 0:23:01 0:45:23 1:19:52
10 32 V 91 R ENGERS Chiltern 0:10:59 0:28:11 0:41:11 1:20:21
11 52 M 90 A STARLING Otter 0:36:32 0:44:00 1:20:32
12 6 SV 89 I BIRCH Hillingdon Triathletes 0:11:25 0:26:25 0:42:42 1:20:32
13 19 V 88 S CLARIAGE Hillingdon Triathletes 0:11:58 0:26:05 0:42:30 1:20:33
14 83 M 87 P McCROSSIN Tri London 0:11:10 0:25:46 0:43:38 1:20:34
15 37 V 86 S HYETT Hillingdon Triathletes 0:09:39 0:26:51 0:44:30 1:21:00
16 85 M 85 J VARNEY Eastbourne AC 0:11:18 0:25:28 0:45:54 1:22:40
17 90 M 84 J CRICK Fire Brigade 0:10:20 0:28:00 0:44:25 1:22:45
18 14 V 83 J GLOOR Hillingdon Triathletes 0:10:23 0:30:07 0:42:22 1:22:52
19 86 M 82 T WEAVER Horse Power 0:11:02 0:29:26 0:42:34 1:23:02
20 39 M 81 T WILSON Hillingdon Triathletes 0:11:40 0:29:08 0:42:18 1:23:06
21 77 M 80 J SCHOFIELD Oxford University Tri 0:10:37 0:27:57 0:44:36 1:23:10
22 1 SV 79 R NASH Hillingdon Triathletes 0:11:29 0:26:06 0:45:41 1:23:16
23 36 V 78 K ORMEROD Met Police 0:10:28 0:27:46 0:45:09 1:23:23
24 89 M 77 F GOHIL Tri London 0:11:22 0:27:00 0:45:10 1:23:32
25 48 M 76 A BLOXHAM Serpentine 0:09:55 0:25:48 0:47:53 1:23:36
26 2 SV 75 R DOYLE Hillingdon Triathletes 0:11:37 0:27:09 0:44:59 1:23:45
27 124 F 74 T ALLEN Tri-Force 0:09:58 0:29:42 0:44:15 1:23:55
28 139 F 73 H SPITTLES   0:10:40 0:28:39 0:45:46 1:25:05
29 5 SV 72 N MURPHY Crystal Palace 0:10:24 0:27:31 0:47:15 1:25:10
30 30 V 71 R STANHOPE Thames Turbo 0:10:41 0:30:17 0:44:27 1:25:25
31 33 SV 70 M MORRIS Tri London 0:12:31 0:28:55 0:44:20 1:25:46
32 44 M 69 M DIGGINS   0:15:37 0:26:51 0:43:26 1:25:54
33 56 M 68 S BENNETT   0:10:08 0:29:13 0:46:42 1:26:03
34 18 V 67 S McKENZIE   0:12:26 0:29:09 0:44:37 1:26:12
35 84 M 66 R MUIR Oxford University Tri 0:12:43 0:29:22 0:44:13 1:26:18
36 74 M 65 G EARL   0:08:48 0:30:11 0:47:31 1:26:30
37 43 M 64 K GRENAN   0:12:17 0:27:00 0:47:17 1:26:34
38 122 F 63 C O'NEILL Hillingdon Triathletes 0:11:36 0:28:41 0:46:31 1:26:48
39 40 M 62 D KNIGHT Hillingdon Triathletes 0:14:41 0:27:31 0:45:04 1:27:16
40 66 M 61 C AKERS Chiltern 0:10:26 0:30:10 0:47:52 1:28:28
41 75 M 60 S CONNELL   0:12:48 0:28:10 0:47:56 1:28:54
42 71 M 59 G LE LORRAN Tri London 0:12:00 0:30:20 0:46:49 1:29:09
43 4 SV 58 M DIXON Shires Triers 0:13:11 0:28:57 0:47:11 1:29:19
44 69 M 57 T BANNER Ful-On-Tri 0:11:55 0:30:35 0:47:19 1:29:49
45 93 M 56 S HAMMONDS   0:10:55 0:31:50 0:47:34 1:30:19
46 16 V 55 E DARNELL Hillingdon Triathletes 0:14:57 0:30:29 0:45:26 1:30:52
47 82 M 54 J FAWCETT Chiltern 0:11:27 0:30:04 0:49:29 1:31:00
48 27 V 53 J MARTIN   0:11:47 0:28:12 0:51:25 1:31:24
49 17 V 52 C EDDINGTON   0:13:28 0:30:18 0:47:40 1:31:26
50 22 V 51 T HEWITT   0:11:53 0:34:47 0:44:56 1:31:36
51 72 M 50 S SIK   0:11:38 0:30:33 0:49:25 1:31:36
52 128 FV 49 J WASTELL London Heathside 0:13:46 0:29:58 0:47:58 1:31:42
53 126 F 48 R BURNETT Oxford University Tri 0:11:21 0:30:42 0:50:01 1:32:04
54 133 F 47 M ARKINSTALL Willesden CC 0:14:27 0:30:50 0:47:28 1:32:45
55 123 FV 46 A PENDRED Z-Tri 0:12:21 0:30:38 0:49:51 1:32:50
56 41 M 45 D ROSCOE Hillingdon Triathletes 0:14:30 0:30:24 0:48:04 1:32:58
57 91 M 44 L ELLIS Farnham 0:12:53 0:32:42 0:47:32 1:33:07
58 60 M 43 J GARNER   0:13:15 0:31:08 0:48:54 1:33:17
59 68 M 42 M BUSBRIDGE   0:14:32 0:31:13 0:48:15 1:34:00
60 7 SV 41 N WILKINSON Hillingdon Triathletes 0:11:24 0:33:14 0:49:26 1:34:04
61 79 M 40 P MILLER Hillingdon Triathletes 0:13:24 0:36:54 0:44:36 1:34:54
62 31 V 39 G PENDRED Z-Tri 0:14:13 0:31:34 0:49:09 1:34:56
63 29 V 38 M GARDNER   0:12:51 0:30:05 0:52:16 1:35:12
64 50 M 37 G KING   0:13:50 0:32:15 0:49:26 1:35:31
65 135 F 36 M O'DEA   0:11:51 0:34:19 0:49:42 1:35:52
66 140 F 35 K SCOTT Tri London 0:48:10 0:48:04 1:36:14
67 ??? ?? 34 ?? ?? ?? ?? ?? 1:36:30
68 134 F 33 S DARCH   0:14:22 0:32:31 0:49:39 1:36:32
69 138 F 32 C BECKWITH   0:15:33 0:32:52 0:48:12 1:36:37
70 127 F 31 J TURNER   0:13:27 0:30:28 0:52:44 1:36:39
71 3 SV 30 D PAXSON   0:12:20 0:34:30 0:50:18 1:37:08
72 62 M 29 J KEMP   0:13:32 0:30:05 0:53:43 1:37:20
73 64 M 28 R SHOOTER   0:11:34 0:30:30 0:55:24 1:37:28
74 15 V 27 J FARRUGIA   0:12:13 0:34:04 0:51:23 1:37:40
75 20 V 26 P HUGHES Trent Park 0:14:35 0:34:15 0:48:58 1:37:48
76 78 M 25 P O'CONNOR   0:11:45 0:33:34 0:52:44 1:38:03
77 129 F 24 S JACKSON Gears and Tears 0:15:10 0:31:22 0:52:38 1:39:10
78 8 SV 23 C HAMMONDS   0:16:26 0:32:33 0:50:27 1:39:26
79 58 M 22 J DONKIN   0:17:21 0:34:22 0:48:31 1:40:14
80 59 M 21 P KEENAN   0:15:12 0:35:16 0:53:26 1:43:54
81 47 M 20 S CROSS   0:13:20 0:36:18 0:54:41 1:44:19
82 81 M 19 S BAXENDALE Belgrave 0:17:10 0:34:22 0:58:36 1:50:08
83 28 V 18 M RIGBY   0:14:10 0:41:00 0:55:22 1:50:32
84 45 M 17 L EARL   0:16:32 0:37:10 0:58:47 1:52:29
85 38 V 16 A COATS   0:15:58 0:33:40 1:02:51 1:52:29
86 137 F 15 G HAMILTON Oxford University Tri 0:12:13 0:38:55 1:01:22 1:52:30
87 25 V 14 S COUTTS   0:15:23 0:44:10 1:06:10 2:05:43
DNF (?) 13 V   M KIRBY Chiltern 0:11:06 0:28:27    
DNF (?) 53 M   S COULTARD Tadpoles 0:11:42 0:30:46    
Swim Only 87 M   M VALLANCE Hillingdon Triathletes 0:10:35      

 

Sunday 16th - Hillingdon Duathlon Series Race 3 (Harefield) - 6km run / 25km bike (Excel Format)

Posn Race No. Cat Pts Name Run Bike Total
1 160 M 30 J COX 0:21:52 0:39:29 1:01:21
2 159 M 29 D CHAPMAN 0:23:09 0:41:30 1:04:39
3 156 M 28 S CLARKE 0:23:24 0:41:20 1:04:44
4 153 M 27 J MADDOCKS 0:22:53 0:41:58 1:04:51
5 162 M 26 F JOHNSON 0:27:43 0:48:39 1:16:22
6 163 SV 25 T PORTER 0:28:10 0:48:31 1:16:41
7 158 M 24 R JACKSON 0:27:12 0:50:10 1:17:22
8 155 M 23 G HOUSE 0:29:57 0:51:37 1:21:34
9 152 M 22 D ZERNY 0:29:32 0:52:08 1:21:40
10 154 M 21 J HIND 0:33:36 0:51:08 1:24:44
11 164 M 20 D SLANEY 0:30:44 0:54:02 1:24:46
12 165 M 19 T CLANCEY 0:30:52 0:56:12 1:27:04
13 157 M 18 J ALLEN 0:34:13 0:56:44 1:30:57
14 161 F 17 S CRANE 0:35:34 1:06:17 1:41:51
DNF (?) 166 M   D RICKETTS 0:25:09    

 

Thursday 13th - Club Time Trial 5 - Great Missenden (Season Summary - Excel)

P Egan Hillingdon CC

0:23:21

G Stewart Hillingdon Triathletes 0:23:24
G Pettite Hillingdon CC 0:24:25
S Clariage Hillingdon Triathletes 0:24:32
A Barnes Hillingdon CC 0:24:53
J Gloor Hillingdon Triathletes 0:24:57
P Jones Hillingdon CC 0:25:03
P Burgin Hillingdon CC 0:25:11
I Birch Hillingdon Triathletes 0:25:24
S Hyett Hillingdon Triathletes 0:25:48
M Ancketill Hillingdon Triathletes 0:26:02
E Darnell Hillingdon Triathletes 0:26:04
M Weal Hillingdon Triathletes 0:26:20
D Towers Hillingdon Triathletes 0:26:30
D Knight Hillingdon Triathletes 0:26:32
A Colvin Hillingdon Triathletes 0:26:33
R Davies High Wycombe 0:26:36
C Pinnell Hillingdon Triathletes 0:26:38
T Chapman Chiltern 0:26:38
A Colsell High Wycombe 0:26:46
D Wardle Hillingdon Triathletes 0:26:54
R Nash Hillingdon Triathletes 0:27:05
C O'Neill Hillingdon Triathletes 0:27:15
N Edwards Chiltern 0:27:37
S Gardner Hillingdon Triathletes 0:27:56
T Porter Hillingdon Triathletes 0:28:07
B Thomas Hillingdon Triathletes 0:28:19
P Robinson Chiltern 0:29:27
W Gladwin Hillingdon CC 0:30:04
P Palmer   0:30:36
A Birch Hillingdon Triathletes 0:31:12
S Palmer Hillingdon Triathletes 0:35:37

 

Thursday 13th - Hillingdon AC 5km Training Race

Paul Mansi    17:28

 

Sunday 9th - National Middle Distance Champs, 2km / 85km / 20km

Final Position AgeGroup Position First Name Surname Sex Age Category Swim Split Swim Position Bike Split Bike Position Run Split Run Position Final Time
13th 3rd George Stewart m 35 - 39 00:31:48 50 02:26:33 7 01:28:56 22 04:27:17

 

Sunday 9th - White Oak Sprint Tri, 400m / 27km / 8km

Position Name Surname Cat Swim Pos Bike Pos Run Pos Roadworks Overall Pos Cat
4th Lady Colette O'Neill F

0:07:25

54

0:51:04

86

0:32:47

45

0:00:45

1:30:31

2

 

Thursday 6th - Eton Aquathlon Race 2 (750m swim / 5km run) (Excel Results)

Position Race No. Category Name Swim Swim Pos Run Run Pos Overall
1 22 M Paul Mansi 0:12:22 7 0:19:34 1 0:31:56
2 21 MJ Lance Owide 0:10:03 1 0:22:37 8 0:32:40
3 33 M Thomas Korff 0:12:40 9 0:21:30 5 0:34:10
4 40 FJ Lara Nyman 0:10:48 2 0:23:34 10 0:34:22
5 104 V Steve Hyett 0:12:08 4 0:22:36 7 0:34:44
6 27 M L Muir 0:11:06 3 0:24:00 12 0:35:06
7 106 V Simon Clariage 0:14:10 12 0:21:27 4 0:35:37
8 102 SV Ian Birch 0:14:25 13 0:21:26 3 0:35:51
9 109 V Kevin Ormerod 0:13:08 10 0:23:36 11 0:36:44
10 101 SV M Donovan 0:15:38 14 0:22:05 6 0:37:43
11 38 F J Morris 0:12:12 5 0:25:45 15 0:37:57
12 110 V Jacob Gloor 0:13:31 11 0:25:07 14 0:38:38
13 23 M J Leaf 0:15:46 15 0:23:08 9 0:38:54
14 30 M S Why 0:12:17 6 0:26:55 17 0:39:12
15 111 V R Temple 0:18:41 18 0:21:07 2 0:39:48
16 25 M R Addis 0:12:25 8 0:27:40 18 0:40:05
17 26 M Darren Roscoe 0:19:36 19 0:24:16 13 0:43:52
18 20 M S Belcher 0:16:23 16 0:28:24 19 0:44:47
19 105 V Ed Darnell 0:18:37 17 0:26:48 16 0:45:25
DNF 31 M David Knight 0:20:01 20      
NOTE: unlike race 1 & 2, Swim time includes transition

 

Monday 3rd - Hillingdon Summer Duathlon Series Race 6 (Minet Park) - 2 mile / 10 mile / 1 mile (Excel Results)

Position Race No. Category Name Run Cycle Run Total
1 22 M G Stewart 10:17 23:55 05:42 39:54
2 42 R P Mansi / D Wardle 10:11 24:39 05:28 40:18
3 27 M D Chapman 11:10 23:59 05:27 40:36
4 20 M S Clark 10:34 24:32 05:43 40:49
5 35 M T Korff 10:36 25:06 05:39 41:21
6 106 V S Claridge 11:14 24:21 06:02 41:37
7 46 F F Ford 11:09 25:06 05:54 42:09
8 21 M M Diggins 12:16 24:28 05:56 42:40
9 26 M K Paradise 11:19 26:00 06:03 43:22
10 25 M D Houlihan-Burn 12:10 26:30 06:05 44:45
11 109 V C Pinnell 12:18 25:44 06:51 44:53
12 103 SV M Donovan 12:03 27:33 05:29 45:05
13 105 V E Darnell 12:48 26:00 06:34 45:22
14 45 R A Pinnell / Darren Franklin 13:24 25:56 06:37 45:57
15 48 F T Allen 12:52 26:27 06:43 46:02
16 34 M D Knight 11:45 28:26 06:03 46:14
17 102 SV D Towers 13:45 26:51 06:59 47:35
18 47 F M Arkinstall 13:28 28:00 06:31 47:59
19 33 M D Roscoe 13:12 28:20 06:58 48:30
20 23 M J Taylor 14:03 26:52 08:09 49:04
DNF 4 V A Jacob 15:14      

 

Sunday 2nd -   Wakefield Olympic Distance - National Age Group Championships

Position AGPosition Name Swim Swim Pos Bike Bike Pos Run Run Pos Total
17th 3rd Michael Bridge 0:23:17 50 1:10:40 34 0:37:38 20 2:11:38

 

Sunday 2nd - Bedford Sprint Series Race 3 (400m / 25km / 5km)

Position Name Swim Bike Run Total
3rd Colette O'Neill 6:46 48:22 20:27 1:15:34

 

Sunday 2nd - Quelle Challenge Roth (Germany) - Ironman Distance (3.8km / 180km / 42.2km)

Name

Swim

T1

Bike

T2

Run

Total

Trevor Plows 1:04:24 0:07:43 6:00:51 0:06:00 5:01:49 12:20:50

 

Sunday 2nd - Bournemouth International, Olympic Distance

Pos Name Cats Cat Pos Swim Bike Run Total

280

Michael Coates

60-65

3 0:26:48 1:13:38 0:51:03 2:31:30

 

Saturday 1st - Dorney Dash 10km

Simon Claridge    40:18
Chris Pinnell        43:00