HILLINGDON TRIATHLON / DUATHLON SERIES RACE 3 START-LIST
SUNDAY 17TH JULY 2011
Please send any corrections to club name (used for London League scoring) to john.levison@tri247.com
Race # Name Gender Category Event BTF # Club
1 Jack Boericke Male Junior Triathlon 121579 Optima Racing Team
2 Luke Penney Male Junior Triathlon E129460 Optima Racing Team
3 Rory Atkins Male Junior Triathlon E1030201 Optima Racing Team
4            
5 Eran Agate Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
6 Steven Smith Male Senior Triathlon 134244 Optima Racing Team
7 Oliver Bradbury Male Senior Triathlon 135620 Thames Turbo Power Bar
8 David Savory Male Senior Triathlon   ESC D3 Triathlon
9 Gareth Richards Male Senior Triathlon    
10 William Breese Male Senior Triathlon    
11 Matthew Savory Male Senior Triathlon E134140 ESC D3 Triathlon
12 Ben Skelton Male Senior Triathlon    
13 Alasdair Fraser Male Senior Triathlon   Clapham Chasers
14 Marc Hardy Male Senior Triathlon    
15 John Davey Male Senior Triathlon   QueensTower CC
16 Tom Allen Male Senior Triathlon    
17 Kevin Armstrong Male Senior Triathlon    
18 Nathan Dytor Male Senior Triathlon   London Fields Triathlon Club
19 Iain Macleod Male Senior Triathlon E125074 Ful-on-Tri
20 Sebastian Arroyave Male Senior Triathlon   London Fields Triathlon Club
21 Rhodri Gabe Male Senior Triathlon E1033860 London Fields Triathlon Club
22 Peter Stewart Male Senior Triathlon w131809 Thames Turbo Power Bar
23 Rowan O'Driscoll Male Senior Triathlon E1035184 Serpentine RC
24 Quentin Jones Male Veteran Triathlon E131677 Clapham Chasers
25 Mathieu Davy Male Senior Triathlon E1033404 ESC D3 Triathlon
26 Rajah Roy Male Senior Triathlon E1034327 Serpentine RC
27 Adam Preece Male Senior Triathlon    
28 Omar Loss Male Senior Triathlon    
29 Ben Unsworth Male Senior Triathlon E128475 Thames Turbo Power Bar
30 Tom Knight Male Senior Triathlon    
31 Ben Pearce Male Senior Triathlon E134726 SLH Tri Club
32 Bruce Harrington Male Senior Triathlon E1034562 Optima Racing Team
33 Felipe Almeida Male Senior Triathlon E1034434 London Fields Triathlon Club
34 Harry James Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
35 George Burns Male Senior Triathlon    
36 Michael Goemans Male Senior Triathlon    
37 Paul Hainsworth Male Senior Triathlon E128692 Metropolitan Police Triathlon Club
38 Ian Barber Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
39            
40 Jamie Sutherland Male Senior Triathlon   Ful-on-Tri
41 Andrew Bailey Male Senior Triathlon   Thames Turbo Power Bar
42 Steven Mitchell Male Senior Triathlon E132175 SLH Tri Club
43 Scott Gourley Male Senior Triathlon    
44 Phil Garner Male Senior Triathlon    
45 Marcus Vallance Male Senior Triathlon E1032258 Hillingdon Triathletes
46 Nick Malynn Male Veteran Triathlon ?? Ful-on-Tri
47 Michael Tanner Male Senior Triathlon    
48 Julian Mcgowan Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
49 Timothy Smith Male Senior Triathlon E129852 London Fields Triathlon Club
50 Laurence Norwood Male Senior Triathlon    
51 Darren Roscoe Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
52 James Ray Male Senior Triathlon    
53 Timothy Male Male Senior Triathlon E129630 Thames Turbo Power Bar
54 David Knight Male Senior Triathlon E127413 Hillingdon Triathletes
55 Jesus Carmona Male Senior Triathlon    
56 Phillip Henwood Male Senior Triathlon   Herne Hill Harriers
57 Roland Rutt Male Senior Triathlon E7694 Thames Turbo Power Bar
58 Timothy Byrne Male Senior Triathlon E1030770 Hillingdon Triathletes
59 John Ennis Male Senior Triathlon 1034582 Kingfisher Triathletes
60 Tim Jones Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
61 Stuart Archer Male Senior Triathlon E134277 Ful-on-Tri
62 James Knowling Male Senior Triathlon   Greenwich Tritons
63 Stuart Reilly Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
64 Charles Thiede Male Senior Triathlon    
65 Paul Boosey Male Senior Triathlon E1036671 Hillingdon Triathletes
66 Jonathan Geitner Male Senior Triathlon E1037334 Serpentine RC
67 Russell Hewlett Male Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
68 Tom Korff Male Senior Triathlon E128760  
69 Christopher Skarratt Male Senior Triathlon    
70 Andy Brewer Male Senior Triathlon 130632 Ful-on-Tri
71 Matthew Hobbs Male Senior Triathlon   Kingfisher Triathletes
72 Richard Parker Male Senior Triathlon E119550 Kingfisher Triathletes
73 Andy Eades Male Senior Triathlon    
74 Ian Carveth Male Veteran Triathlon   ESC D3 Triathlon
75 Russell Jones Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
76 Stuart Evans Male Veteran Triathlon E1032701 Hillingdon Triathletes
77 Matthew Ruck Male Veteran Triathlon    
78 Gerry Daly Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
79 John Laird Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
80 Shawn Duffy Male Veteran Triathlon   Serpentine RC
81 Brian White Male Veteran Triathlon    
82 Ian Taylor Male Veteran Triathlon   SLH Tri Club
83 Suneil Basu Male Veteran Triathlon E127845 Hillingdon Triathletes
84 Mark Busbridge Male Veteran Triathlon E130251 Hillingdon Triathletes
85 Ian Brownhill Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
86 Matthew Williams Male Veteran Triathlon E136131 Hillingdon Triathletes
87 Alan Doney Male Veteran Triathlon E1035663 Team Feat
88 Maarten Sollewijn Gelpke Male Veteran Triathlon   Kingfisher Triathletes
89 Rob Payne Male Veteran Triathlon    
90 Matt Robins Male Veteran Triathlon E129759 SLH Tri Club
91 Phil Roker Male Veteran Triathlon E7278 Ful-on-Tri
92 Eamonn O'Dwyer Male Veteran Triathlon   Kingfisher Triathletes
93 Simon Kenyon Male Veteran Triathlon ?? Ful-on-Tri
94 Brian Hennessey Male Veteran Triathlon E127609 SLH Tri Club
95 Hugo Woddis Male Veteran Triathlon E130795 Thames Turbo Power Bar
96 David Micklewright Male Veteran Triathlon E1032282 Hillingdon Triathletes
97 Tom Barber Male Veteran Triathlon   Serpentine RC
98 Paul Moulton Male Veteran Triathlon 12678 Optima Racing Team
99 Chris Pinnell Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
100 Andrew Ormesher Male Veteran Triathlon   Clapham Chasers
101 Phil Smith Male Veteran Triathlon E5676 Hillingdon Triathletes
102 Martin Bowd Male Veteran Triathlon E133931 Hillingdon Triathletes
103 Mark Anderson Male Veteran Triathlon E134371 Thames Turbo Power Bar
104 Jacob Gloor Male Veteran Triathlon E136971 Hillingdon Triathletes
105 Peter Mcdermott Male Veteran Triathlon   Jetstream Tri Club
106 James Nerney Male Veteran Triathlon   Ful-on-Tri
107 Mark Emmett Male Veteran Triathlon   tarts - Thames and Risborough Triathletes
108 Colin Smith Male Veteran Triathlon   West Drayton Mountain Bike Club
109 Terry Williamson Male Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
110 Michael Powell Male Super Veteran Triathlon   Ful-on-Tri
111 Nick Mcnamara Male Super Veteran Triathlon 15405 SLH Tri Club
112 Jim O'Donovan Male Super Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
113 Neil Mitchell Male Super Veteran Triathlon E137295 Thames Turbo Power Bar
114 Simon Claridge Male Super Veteran Triathlon E135283 Hillingdon Triathletes
115 Bob Burton Male Super Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
116 Ian Kitchen Male Super Veteran Triathlon E8721 Jetstream Tri Club
117 Patrick O'Brien Male Super Veteran Triathlon   SLH Tri Club
118 Alex Cooper Male Super Veteran Triathlon   London Fields Triathlon Club
119 Ian Leslie Male Super Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
120 Mike Morris Male Super Veteran Triathlon 7646765 Thames Turbo Power Bar
121 Michael Donovan Male Super Veteran Triathlon E9476  
122 Chris Owens Male Super Veteran Triathlon E134433 Optima Racing Team
123 Harvey Hughes Male Super Veteran Triathlon E137398 SLH Tri Club
124 Steve Hyett Male Super Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
125 Richard Nash Male Super Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
126 Emily Singer-Ripley Female Junior Triathlon   Crystal Palace Triathletes
127 Sky Draper Female Junior Triathlon   Hillingdon Triathletes
128            
129 Nicola Curran Female Senior Triathlon    
130 Gabriella Lai Female Senior Triathlon E136571 ESC D3 Triathlon
131 Rachel Coe-O'Brien Female Senior Triathlon   SLH Tri Club
132 Rhian Evans Female Senior Triathlon E126462 Clapham Chasers
133 Kim Idzikowska Female Senior Triathlon    
134 Terren Friend Female Senior Triathlon   Serpentine RC
135 Katarzyna Gilewicz Female Senior Triathlon E1035540  
136 Claire Turner Female Senior Triathlon   Clapham Chasers
137 Clare Shakespeare Female Senior Triathlon   London Fields Triathlon Club
138 Yolanda Edwards Female Senior Triathlon E1032849 Hillingdon Triathletes
139 Sophia Jansson Female Senior Triathlon E138331 Greenwich Tritons
140 Mandy Copas Female Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
141 Claire Wells Female Senior Triathlon E134654 Ful-on-Tri
142 Holly Grundon Female Senior Triathlon E135902 Hillingdon Triathletes
143 Emma Partridge Female Senior Triathlon ?? Ful-on-Tri
144 Gemma Korff Female Senior Triathlon E134120 Hillingdon Triathletes
145            
146 Beckie Woodland Female Senior Triathlon E137583 SLH Tri Club
147 Sarah Gailey Female Senior Triathlon E135181 Ful-on-Tri
148 Sharon White Female Senior Triathlon    
149 Sarah Swaney Female Senior Triathlon   Clapham Chasers
150 Heather Briscoe Female Senior Triathlon    
151 Adele Schulz Female Senior Triathlon E133252 Ful-on-Tri
152 Caprice Beggs Female Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
153 Ellen Goldsmith Female Senior Triathlon   Maidenhead AC / Teddington SC
154 Amanda Wilmer Female Senior Triathlon E1033924 London Fields Triathlon Club
155 Sarah Darch Female Senior Triathlon E124076 Hillingdon Triathletes
156 Parys Edwards Female Senior Triathlon E129867 Ful-on-Tri
157 Martine Nield Female Senior Triathlon   Greenwich Tritons
158 Liz Pinches Female Senior Triathlon E1030674 Thames Turbo Power Bar
159 Karen Axelsdottir Female Senior Triathlon E126962 Optima Racing Team
160 Kristin Duffy Female Senior Triathlon   Serpentine RC
161 Catherine Cooke Female Senior Triathlon 128477 Crystal Palace Triathletes
162 Charlie Ryan Female Senior Triathlon   Hillingdon Triathletes
163            
164 Katherine Brasier Female Veteran Triathlon E1035261 London Fields Triathlon Club
165 Kati Pusey Female Veteran Triathlon E135345 Crystal Palace Triathletes
166 Vanessa Taylor Female Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
167 Linda Smith Female Veteran Triathlon   Kingfisher Triathletes
168   Female Veteran Triathlon    
169 Sheila Horsman Female Veteran Triathlon E134144 Crystal Palace Triathletes
170 Joanne Butler Female Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
171 Ruth Hutton Female Veteran Triathlon 8703 Thames Turbo Power Bar
172 Sarah Percival Female Veteran Triathlon E136511 ESC D3 Triathlon
173 Denise Squires Female Veteran Triathlon    
174 Colette O'Neill Female Veteran Triathlon   Hillingdon Triathletes
175            
176 Boo Alder Female Super Veteran Triathlon E1030848 Hillingdon Triathletes
177 Caroline Whittaker Female Super Veteran Triathlon E1032402 ten point
178 Sandra Blenkinsop Female Super Veteran Triathlon E134189 Kingfisher Triathletes
179 Sarah Watts Female Super Veteran Triathlon 131173 Ful-on-Tri
180 Karin Courtman Female Super Veteran Triathlon   Crystal Palace Triathletes
181 Sue Courtman Female Super Veteran Triathlon    
182 Christine Meek Female Super Veteran Triathlon E130835 ESC D3 Triathlon
183 Martine Lai Female Super Veteran Triathlon E136570 ESC D3 Triathlon
184 Chris Glew Female Super Veteran Triathlon E15375 Kingfisher Triathletes
185            
             
Race # Name Gender Category Event BTF # Club
186 Nick Shasha Male Senior Duathlon E130227 Torq Fitness
187 Andy Hudson Male Senior Duathlon   Kingston Wheelers
188 Liam Mcguinness Male Senior Duathlon    
189 Damien Preece Male Senior Duathlon    
190   Male Senior Duathlon    
191 Martin Mckee Male Veteran Duathlon    
192 Carl Ferri Male Veteran Duathlon   Herne Hill harriers/BC Bikes
193   Male Veteran Duathlon    
194 Stuart Mcgowan Male Super Veteran Duathlon E9025 Bike and Run
195 Dave Newman Male Super Veteran Duathlon   Hillingdon Triathletes
196 Jane Horwood Female Senior Duathlon    
197   Female Senior Duathlon    
198            
199            
200